İslami Bilgiler Paylaşım Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İslami Bilgiler Paylaşım Sitesi

http://islami.webyardim.org

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

CIA Ofisleri TÜRKÇE

YazarMesaj
usok22
kurucu
usok22

CIA Ofisleri TÜRKÇE  Empty
MesajKonu: CIA Ofisleri TÜRKÇE    CIA Ofisleri TÜRKÇE  Icon_minitimeC.tesi Ara. 08, 2012 7:05 am

Merkezi İstihbarat Teşkilatı üst düzey ABD'li politikacılar, ulusal güvenlik istihbaratı sağlanmasından sorumlu bağımsız bir kurumdur.

CIA dört temel bileşene ayrılır:

İstihbarat Müdürlüğü ,
Ulusal Gizli Servis ,
D Bilim & Teknoloji irectorate ve
Destek Müdürlüğü .
Buna ek olarak, Merkezi Haberalma Teşkilatı (D / CIA) Direktörü ile anlaşma birkaç kadroya sahiptir halkla ilişkiler , insan kaynakları , misyon yenilik, protokol, kongre işleri , yasal konular , bilgi yönetimi ve iç gözetim.

Tarih: 19 Aralık 2006 02:07
Son Güncelleme: 30 Aralık 2011 12:53
Son İncelemeden: 30 Aralık 2011 12:53
usok22
kurucu
usok22

MesajKonu: Geri: CIA Ofisleri TÜRKÇE    CIA Ofisleri TÜRKÇE  Icon_minitimeC.tesi Ara. 08, 2012 7:05 am

İstihbarat ve Analiz
Hoşgeldiniz Zeka (DI) Müdürlüğü eksik ve bazen de çelişkili bilgiler ABD politikası kararları benzersiz anlayışlar dönüşür. DI yardım üyeleri ulusal güvenlik ve Cumhurbaşkanı, Bakanlar Kurulu ve ABD hükümetinin üst düzey politika dış politika konularının tam dizi zamanında, doğru, objektif ve tüm kaynak istihbarat analiz sağlar.

İstihbarat Müdürlüğü hakkında daha fazla bilgi:

Biz Kimiz
Biz Ne Yapıyoruz?
Organizasyon
SSS
Tarih
Eğitim Kaynakları
Ürünler
Kariyer
usok22
kurucu
usok22

MesajKonu: Geri: CIA Ofisleri TÜRKÇE    CIA Ofisleri TÜRKÇE  Icon_minitimeC.tesi Ara. 08, 2012 7:05 am

Biz Kimiz
DI 29 yaş (çoğunlukla) ile, beş ayrı kariyerleri, önceki atamaları geliştirilen uzmanlık her bir bina vardı. Ben yurtdışında yaşadım, Beyaz Saray Durum Oda çalışmış yoğun emici konuları araştırdım, ve ben keşfettim ne ilgilenen politika yapıcılar ve arkadaşları vardı. Ben üniversitede okudu alanı hakkında çok büyük miktarda öğrendim: uluslararası ilişkiler, ama ben de hiç biyografisi çok daha fazla insan, sistem, siyaset, eleştirel düşünme, yazma, brifing ve konular hakkında gibi çeşitli yaptırımlar öğrendim uydular. Ben bir yat veya bir ev değerinde milyonlarca yok, ama ben iş yerinde sıkılmış olmamıştı. Ben her zaman en gelişmiş düzeyde düşünmek ve çalışmak için meydan oldum, ve ben ne yaptım benim ülkem zenginleşecek ve güvenli olması yardımcı olduğunu biliyorum. Birlikte çalıştığım insanlar, entelektüel merak geniş kapsamlı ve şaşırtıcı ilgi ve bilgiye sahip, dinamik, yoğun ve karmaşık düşünme standartlarına sahiptir. Onlar da etik ve kişisel standartları yüksek göstermek; böyle etkileyici insanlarla günlük çalışmak bir zevk. - Jane, yöneticisi, 29 yıl

Ilk basamak yöneticisi olarak hizmet veren Ben DI ile benim on yıl içinde yaşadığınız en ödüllendirici deneyimler biriydi. Ben çalışmak için zevk yaşadığınız kimselerin misyonuna zeka ve özveri beni şaşırtmayı asla vazgeçmedim. Analitik siperlerde manning millet olarak yetenekli olduğunu iki son derece verimli ve Güney Asya ve Orta Doğu konularında-Ben iyi ve İstihbarat Topluluğu kötü maruz, ve ben iyimserim yazılmıştı ekiplerinin sorumludur hızlı tempolu şefi olarak ve iyi mücadele mücadele etmek gibi hiç hazır. Birkaç örgütleri bana önceden yönetimi zorunda deneyimleri geniş tanınan olabilirdi, ben, dört farklı DI ofislerinde çalıştı tüm dünyada seyahat ve PDB ilgili daha kısa-brifing en bizim Politikamız müşterilerimizin üst düzey toplantı olarak görev yaptım Başkan. - Steve, analitik yöneticisi / askeri analist, 11 yıl

Bir koleksiyon analisti olarak ben yoğun teknik uzmanlık, müşteri kısa bir yelpazede, ve seyahat geliştirmek için fırsat oldu. Ben onların temel soruları yanıtlamak ve ayrıca da politika aktarılır kendi analizi, rafine kaldıraç toplama sistemleri için onlara yardımcı olmak, bölgesel, hem de ulusötesi analistler ile yakın bir çalışma. Toplama analiz nispeten küçük bir alanı olan, analistler önemli sorumluluk yanı sıra bunların görevi yerine getirmede önemli özerkliğe sahiptir. Bu eşsiz ve zorlu bir alandır ve bu ülkeyi daha güvenli bir yer. Vermenize yardımcı olmak için ihtiyacınız olan bilgileri almak diğer analistler yardımcı olmak için kullanılabilir çeşitli ve zorlu kaynaklar hakkında bilgi sağlar -Mike, koleksiyonları analisti, 3.5 yıl

Ben yerel hükümet Ajansı geldi ve sağ atlamak ve zorlu ve zamanında konularda iş başardı. Barış operasyonlarında efendimin aldıktan sonra, ben çalışmak istedim emin değildi, ama Ajans bir ihtiyaç vardı ve ülkeme hizmet etmek için aramayı cevaplamak için gurur oldu. Ben Birleşmiş Milletler ve ABD politikasını etkileyen ilgili konularda hızlandırmak için onları getiren ve kısa üst düzey yetkililer ve diplomatlar için yazmak mümkün oldum. DI, çoğu iyi ileriye toplu analitik getirmek ofisleri arasında işbirliği - ve benzersiz bir sinerji yaratır. CIA büyük çalışanların moral ve düzenli geribildirim için isteyen bir anlayış yönetim ekibine sahiptir. Işin daha heyecan verici yönlerinden biri genelde İstihbarat Topluluğu. Diğer üyeleriyle birlikte, beceri ve çeşitli konularda eğitim için fırsat yaşıyor -Michael, siyasi analist, 2 yıl

Ben Amerikan Üniversitesi'nde iletişim lisansüstü programa Kurumu tarafından işe alındı. Benim için deposunda ne olduğunu hiç bir fikrim yoktu, ama hoş DI çalışma olanakları ve ben hayal ötesinde ilişkiler geniş bir yelpazede sunar bulmak için sürpriz oldu. Benim gün-gün iş ben sadece dünyanın her bölgesini kapsayan analistler ile koordine değil, ama aynı zamanda politika yapıcılar için ürünlerimizi sağlamak için grafik tasarımcıları, elektronik yayıncılar, ve BT geliştiricileri ile etkileşim ve müşterilere geniş bir yelpazede genelinde İstihbarat Topluluğu. Biz ürünlerimizin aldığınız geribildirim olumlu ve cesaret verici olduğunu; doğrudan ABD siyasetlerini-özellikle ben düzenleme ürünleri düzenli olarak Cumhurbaşkanı tarafından okunan bilerek destek Ajansı misyon ve başarı hissi net bir duygusu beni sağlar ! Ben de boyunca savunulan "sürekli öğrenme" yönüyle takdir DI-I konferans, eğitim, müşteri sosyal etkinlikler ve çalışma gruplarına katılmak mümkün olmuştur ve sürekli mesleki gelişim geliştireceğidir fırsatlardan yararlanmak için teşvik ediyorum. Ben Ajansı kısa bir süre olmuştur rağmen, hızlı bir şekilde bu benim gelecekteki kariyer de bana hizmet edecek becerilerini geliştirmek mümkün olmuştur burada bana. Bekliyor yeni deneyimler için sabırsızlanıyoruz -Jessica, yayınlar memuru (editör), 1.5 yıl

Tarih: 6 Mayıs 2007 15:27
Son Güncelleme: 19 Temmuz 2011 09:12
Son İncelemeden: 19 Temmuz 2011 09:12

CIA Ofisleri TÜRKÇE
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-